07.01.2022

Ердоган: „Сега сме меѓу првите три земји во светот во производството на вооружени дронови“

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган: „Сега сме меѓу првите три земји во светот во производството на вооружени дронови“Истакнати

Репортажи, човечки приказни, докумантарци...и илјадници други на нашиот YouTube канал. Претплатете се.

Најнови