21.11.2023

Генералниот секретар на НАТО во посета на Северна Македонија

Премиерот на Северна Македонија, Димитар Ковачевски, го пречека генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, кој престојува во официјална дводневна посета во Скопје.Репортажи, човечки приказни, докумантарци...и илјадници други на нашиот YouTube канал. Претплатете се.

Најнови