14.11.2023

Вучиќ и Лајчак се сретнаа во Белград

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, оствари средба со Мирослав Лајчак, специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот меѓу Белград и ПриштинаИстакнати

Репортажи, човечки приказни, докумантарци...и илјадници други на нашиот YouTube канал. Претплатете се.

Најнови