29.07.2018

Палестинската тинејџерка Тамими ослободена од израелски затвор

Израелските власти денес ја ослободија палестинската тинејџерка Ахед ал Тамими од затвор, по осуммесечната казна.Истакнати

Репортажи, човечки приказни, докумантарци...и илјадници други на нашиот YouTube канал. Претплатете се.

Најнови