Формула 1: Викендов се вози трката за ГН на Азербејџан

Светскиот шампионат во Формула 1 викендов продолжува со 8. трка сезонава. На програмата е трката за Големата награда на Азербејџан. Осмата трка сезонава ќе се вози по улиците на Баку, главниот град на Азербејџан, на патеката долга 6.003 метри.

10.06.2022