Викендов започнува возбудата во Формула 1 со трката за Големата награда на Бахреин

- Светскиот шампионат во Формула 1 за сезоната 2021 стартува со трката за Големата награда на Бахреин. Борбата за полпозиција е закажана за 27 март (сабота), а трката за Големата награда на Бахреин ќе се вози в недела (28 март), со почеток во 17:00 часот

26.03.2021