Формула 1: В недела се вози Големата награда на Португалија

Португалија во текот на викендот ќе биде домаќин на 12. трка од оваа сезона на Светското првенство на Формула 1. Трката ќе се вози на патека долга 4.653 метри во Портимао, а ќе бидат возени 66 круга.

23.10.2020