свет

20 лица загинаа во сообраќајна несреќа во Нигерија

- Дваесет лица ги загубија животите во сообраќајна несреќа што се случи во Нигерија,

Gökhan Kavak   | 18.05.2022
20 лица загинаа во сообраќајна несреќа во Нигерија Фото: Илустрација / АА

ИСТАНБУЛ - Дваесет лица ги загубија животите во сообраќајната несреќа што се случи во Нигерија, пренесува Агенција Анадолија (АА).

Според веста објавена во националните медиуми, на релацијата Кадуна - Абуџа автобус удрил во камион во раните утрински часови.

Во несреќата животот го загубија 20 патници од автобусот.

На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın