Турција

Турските сили неутрализираа 24 терористи на ПКК

Турското Министерство за одбрана соопшти дека вчера биле извршени воздушни операции во границите на Турција, како и пригранични операции

Özcan Yıldırım   | 25.08.2019
Турските сили неутрализираа 24 терористи на ПКК

АНКАРА (АА) - Турските сили неутрализираа 24 терористи на терористичката организација ПКК, пренесува Anadolu Agency (AA).

Според соопштението на Министерството за национална одбрана на Турција, вчера биле извршени воздушни операции во границите на Турција, како и пригранични операции.

Како резултат на овие операции, неутрализирани биле 24 терористи на ПКК.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın