Турција

МВР на Турција: Во меѓународните води запленети пет тони дрога

„Спроведена е акција со наслов 'Операција заедништво' во која се запленети пет тони канабис во прав и уапсени се 13 лица", се наведува во соопштението.

Muhammed Boztepe   | 15.04.2019
МВР на Турција: Во меѓународните води запленети пет тони дрога

АНКАРА (AA) - Министерството за внатрешни работи на Турција соопшти дека денес во акција во меѓународните води се запленети пет тони дрога и уапсени се 13 лица, јавува Anadolu Agency (AA).

„Спроведена е акција со наслов 'Операција заедништво' во која се запленети пет тони канабис во прав и уапсени се 13 лица", се наведува во соопштението.

На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın