Турција

Ердоган се состана со Заев во Истанбул

Средбата Ердоган-Заев одржана е во палатата Вахдетин, во дистриктот Џенгелкој и беше затворена за медиумите.

Berk Özkan   | 05.06.2021
Ердоган се состана со Заев во Истанбул ( Foto: Berk Özkan / Anadolu Agency )

ИСТАНБУЛ

Претседателот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган во Истанбул се состана со премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев, јавува Агенција Анадолија (АА).

Средбата Ердоган-Заев одржана е во палатата Вахдетин, во дистриктот Џенгелкој и беше затворена за медиумите.

На приемот присуствуваа турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу, министерот за здравство Фахретин Коџа, шефот на Директораот за комуникации Фахретин Алтун, гласноговорникот на Кабинетот на турскиот претседател Ибрахим Калин, гласноговорникот на Партијата на правдата и развојот (АК Партија) Омер Челик и помошник на челникот на АК Партија, Ефкан Ала.


На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın