спорт

Федерер и Возњацки стигнаа до третата рунда на Австралијан Опен

Федерер во третата рунда ќе игра со Американецот Тејлор Фриц, a Возњацки ќе се соочи или со Русинката Марија Шарапова или со Швеѓанката Ребека Петерсон

Fatih Erel   | 16.01.2019
Федерер и Возњацки стигнаа до третата рунда на Австралијан Опен

Istanbul

ИСТАНБУЛ (АА) - Каролина Возњацки и Роџер Федерер стигнаа до третата рунда на Австралија Опен, пишува Anadolu Agency (AA).

Роџер Федерер денес го победи Даниел Еванс со 3 : 0 (7 : 6, 7 : 6, 6 : 3).

Федерер во третата рунда ќе игра со Американецот Тејлор Фриц.

Возњацки, исто така, стигна до третата рунда со победа над Швеѓанката Јохана Ларсон со 6 : 1, 6 : 3 во сетови.

Таа во петок ќе се соочи или со Русинката Марија Шарапова или со Швеѓанката Ребека Петерсон.

На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın