спорт

Утре започнува плејофот за УЕФА Лигата на шампиони

Победниците од плејофот ќе преминат во групната фаза

Emre Aşıkçı   | 19.08.2019
Утре започнува плејофот за УЕФА Лигата на шампиони

АНКАРА (АА) - Првата фаза од натпреварите од плејофот во Лигата на шампионите на УЕФА ќе започне утре со три меча, пренесува Anadolu Agency (AA).

Победниците од плејофот ќе преминат во групната фаза.

Натпреварите од првата фаза ќе завршат со три меча во среда.

Втората фаза од плејоф-натпреварите ќе се одигра на 27 и 28 август.

Натпреварите од првата фаза се следни:

Вторник:

ЛАСК (Австрија) - Клуб Бруж (Белгија)

АПОЕЛ (грчкиот дел на Кипар) - Aјакс (Холандија)

Клуж (Романија) - Славија Прага (Чешка)

Среда:

Олимпијакос (Грција) - Краснодар (Русија)

Јанг Бојс (Швајцарија) - Црвена Sвезда (Србија)

Динамо Загреб (Хрватска) - Розенборг (Норвешка)

На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın