спорт

УЕФА: Реванш-средби од 16. финале на Лига Европа

Утре и задутре ќе се играат реванш-средбите од 16. финале во УЕФА Лига Европа

Yunus Kaymaz   | 19.02.2019
УЕФА: Реванш-средби од 16. финале на Лига Европа

Istanbul

ИСТАНБУЛ (АА) - Утре и задутре (20 и 21 февруари) ќе се играат реванш-средбите од 16. финале на УЕФА Лига Европа, пишува Anadolu Agency (AA).

Во рамките на Лига Европа ќе се одиграат 16 реванш-натпревари. Средбите ќе започнат во 18:00, 18:55 и 21:00 часот.

Натпреварите ќе се играат по следниот распоред:

Среда (20 февруари)

18:00 Севилја - Лацио

Четврток (21 февруари)

18:55 Арсенал - БАТЕ

18:55 Динамо Загреб - Викторија П’лзењ

18:55 Ајнтрахт Франкфурт - Шахтјор Донецк

18:55 Наполи - Цирих 

18:55 Салцбург - Клуб Бриж

18:55 Вилјареал - Спортинг Лисабон

18:55 Валенсија - Селтик 

18:55 Зенит - Фенербахче

21:00 Динамо Киев - Олимпијакос

21:00 Реал Бетис - Рен

21:00 Баер Леверкузен - Краснодар

21:00 Генк - Славија Прага

21:00 Интер - Рапид Виена

21:00 Бенфика - Галатасарај

21:00 Челзи - Малме

На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.