спорт

Одиграни сите средби од првата елиминациска фаза во Лигата на шампиони

Синоќа се одиграа последните 8 натпревари од првата елиминациска фаза за учество во УЕФА Лигата на шампиони

Doga Kirmizioglu   | 11.07.2019
Одиграни сите средби од првата елиминациска фаза во Лигата на шампиони

АНКАРА (АА) - Синоќа се одиграа последните 8 натпревари од првата елиминациска фаза за учество во УЕФА Лигата на шампиони за сезоната 2019/20, пишува Anadolu Agency (AA).

Реванш-средбите од првата елиминациска фаза во најпрестижното европско фудбалско клупско натпреварување се закажани за 16 и 17 јули.

Резултати од синоќешните средби:

Партизани - Карабах 0:0

Шериф - Сабуртало 0:3

БАТЕ - Пјаст Гливице 1:1

Ференцварош - Лудогорец 2:1

Слован Братислава - Сутјеска Никшиќ 1:1

Линфилд - Розенборг 0:2

Дандалк - Рига 0:0

Валур - Марибор 0:3На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.