спорт

Ливерпул го продолжи договорот на Александер-Арнолд

Според соопштението на овој клуб, 20-годишниот Александер-Арнолд потпиша долгогодишен договор со клубот.

Doga Kirmizioglu  | 19.01.2019
Ливерпул го продолжи договорот на Александер-Арнолд

Ankara

АНКАРА (АА) - Англискиот премиерлигаш Ливерпул го продолжи договорот на младиот талент, Трент Александер-Арнолд, пренесува Anadolu Agency (AA).

Според соопштението на овој клуб, 20-годишниот Александер-Арнолд потпиша долгогодишен договор со клубот.

Британските медиуми велат дека Александер-Арнолд потпиша договор до 2024 година.

Од друга страна, Ливерпул во текот на неделата го обнови договорот и на Ендрју Робертсон.

Трент Александер-Арнолд оваа сезона одигра 22 натпревари со дресот на Ливерпул, во кои постигна еден погодок и три асистенции.

На веб страницата на Анадолу Агенсу објавен е дел од системот на проток вести (HAS). За целосни вести, ве молиме контактирајтене за претплата.Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın