свет

Турската и руската воена делегација ќе се состанат за Идлиб

Според соопштението од Министерството за национална одбрана, турската и руската воена делегација ќе се состанат денес

Sarp Özer   | 16.09.2020
Турската и руската воена делегација ќе се состанат за Идлиб

АНКАРА

Турската и руската воена делегација денеска ќе одржат состанок во Министерството за национална одбрана на Турција, на кој ќе се разговара за развојот на настаните во Идлиб и за најновата состојба на теренот, пренесува Агенција Анадолија (АА).

Според соопштението од Министерството за национална одбрана, турската и руската воена делегација ќе се состанат денес.

За време на состанокот што ќе се одржи во Министерството, ќе се разговара за случувањата во Идлиб и за најновата состојба на теренот.

На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın