свет

Реванш-средби од 3. елиминациска фаза во УЕФА ЛШ

Утре на програмата се 10 натпревари од 3. елиминациска фаза од УЕФА Лигата на шампиони, најпрестижното фудбалско клупско натпреварување во Европа

Oktaj Omeragik   | 12.08.2019
Реванш-средби од 3. елиминациска фаза во УЕФА ЛШ

СКОПЈЕ

Утре, 13 август, се играат сите реванш-средби од 3. елиминациска фаза во УЕФА Лигата на шампиони, јавува Anadolu Agency (AA).

Утре на програмата се 10 реванш-средби од 3. елиминациска фаза од УЕФА Лигата на шампиони, најпрестижното фудбалско клупско натпреварување во Европа.

Екипите што ќе успеат да ја поминат 3. елиминациска фаза ќе се пласираат во плејоф-натпреварите на Лигата на шампиони. Првите натпревари од плејофот на ЛШ ќе се одиграат на 20 и 21 август, додека реванш-средбите се закажани за 27 и 28 август.


Утре на програмата се натпреварите:

Ајакс - ПАОК

Карабаг - АПОЕЛ

Ференцварош - Динамо Загреб

Динамо Киев - Клуб Бриж

Копенхаген - Црвена Sвезда

Порто - Краснодар

Олимпијакос - Башакшехир

Селтик - Клуж

Лакс - Базел

Розенборг - Марибор

На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.