свет

Претседателот Ердоган телефонски разговараше со саудискиот крал Салман

Претседателот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган телефонски разговараше со саудискиот крал Салман бин Абдулазиз

Zafer Fatih Beyaz   | 04.05.2021
Претседателот Ердоган телефонски разговараше со саудискиот крал Салман

АНКАРА

Претседателот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган телефонски разговараше со саудискиот крал Салман бин Абдулазиз, јавува Агенција Анадолија (АА).

Двајцата соговорници разговараа за билатералните односи на Турција и Саудиска Арабија.

На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın