свет

Оружен напад во Германија, 6-мина загинати

Едно лице е приведено, а во местото каде што е извршен нападот се упатиле голем број полициски екипи

Cüneyt Karadağ   | 24.01.2020
Оружен напад во Германија, 6-мина загинати

БЕРЛИН (АА) - Најмалку шест лица загинаа во оружен напад кој се случи во подрачјето на Рот ам Зе, во германската сојузна покраина Баден-Вутемберг, при што е приведено едно лице, пренесува Агенција Анадолија (АА).

Според соопштението објавено на социјалните мрежи од страна на полицијата во Ален, едно лице е приведено, а во местото каде што е извршен нападот се упатиле голем број полициски екипи.

Според германските медиуми, нападот се случил како резултат на лична дебата. Се тврди дека во него загинале најмалку шест лица

На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın