свет

Земјотрес со јачина од 5,2 степени го погоди Пакистан

Сè уште нема информации дали има жртви во земјотресот

Şermin Coşkun   | 12.06.2019
Земјотрес со јачина од 5,2 степени го погоди Пакистан

АНКАРА (АА) - Земјотрес со јачина од 5,2 степени го погоди Пакистан, пренесува Anadolu Agency (AA).

Според американскиот Центар за геолошки истражувања, епицентарот на земјотресот со јачина од 5,2 степени бил 11 километри западно од градот Батаграм, во северниот дел на Пакистан.

Се вели дека земјотресот се случил во 08:10 часот според локално време, на длабочина од 30,7 километри.

Сè уште нема информации дали има жртви во земјотресот.

На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın