свет

Денес започнуваат натпреварите од 16-финалето на УЕФА Лига Европа

Реванш средбите од 16-финалето во УЕФА Лига Европа се закажани за 26 и 27 февруари, по што ќе бидат познати учесниците во 8-финалето на Лига Европа.

Hüseyin Burak Demirer   | 19.02.2020
Денес започнуваат натпреварите од 16-финалето на УЕФА Лига Европа

СКОПЈЕ

Денес ќе се одиграат првите фудбалски натпревари од 16-финалето на УЕФА Лига Европа, јавува Агенција Анадолија (АА).

Реванш средбите од 16-финалето во УЕФА Лига Европа се закажани за 26 и 27 февруари, по што ќе бидат познати екипите што ќе учествуваат во 8-финалето на Лига Европа.


Програмата на натпреварите од 16-финалето во Лига Европа е следната:

18:55 Шахтјор Донецк - Бенфика

18:55 Ајнтрахт Франкфурт - Салцбург

18:55 Лудогорец - Интер

18:55 Клуб Бриж - Манчестер Јунајтед

18:55 Клуж - Севиља

18:55 Копенхаген - Селтик

18:55 Гетафе - Ајакс

18:55 Спортинг Лисабон - Медипол Башакшехир

21:00 Глазгов Ренџерс - Брага

21:00 Рома - Гент

21:00 Волфсбург - Малме

21:00 Аз Алкмаар - Ласк

21:00 Олимпијакос - Арсенал

21:00 Апеол - Базел

21:00 Баер Леверкузен - Порто

21:00 Вулверхемптон - Еспаљол


На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın