Турција

Ердоган: „Во Африн сите терористички организации ги закопавме во тунелите“

Merve Yıldızalp   | 20.01.2019
Ердоган: „Во Африн сите терористички организации ги закопавме во тунелите“

Ankara

АНКАРА (АА) - Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган: „Во Африн сите терористички организации ги закопавме во тунелите. Ги закопавме во Џарабулус, Ал Баб, на Џуди, Габар и Тендурек..“

„Нема да успеете да ја поделите и да ја разедините Турција“, нагласи Ердоган.

...

На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın