Турција, Коронавирус

Турција: Од Ковид-19 оздравеа 128.947 лица

- Последните 24 часа во Турција оздравеа 974 лица, со што вкупниот број на оздравени лица се искачи на 128.947.

Enes Kaplan   | 01.06.2020
Турција: Од Ковид-19 оздравеа 128.947 лица

АНКАРА

Министерството за здравство на Турција соопшти дека последните 24 часа Ковид-19 е детектиран кај 827 лица, починале 23 лица, со што вкупната бројка на регистрирани лица позитивни на вирусот се искачила на 164.769, додека од последици на заразеност со Ковид-19 починале 4.563, јавува Агенција Анадолија (АА).

Во соопштението се наведува дека последните 24 часа оздравеа 974 лица, со што вкупниот број на оздравени лица во Турција се искачи на 128.947.


На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın