Балкан

Локалните избори во Хрватска ќе се одржат на 16 мај

Последните локални избори во Хрватска се одржаа на 21 мај 2017 година. Локалните избори се одржуваат на секои четири години во мај.

Stipe Majic,Lejla Biogradlija   | 15.04.2021
Локалните избори во Хрватска ќе се одржат на 16 мај

ЗАГРЕБ (АА) - Локалните избори во Хрватска ќе се одржат на 16 мај оваа година, пренесува Агенција Анадолија (АА).

Информацијата преку соопштение ја потврди хрватската Влада.

Во соопштението се нагласува дека првиот круг на локалните избори ќе се одржи на 16 мај.

Се вели дека доколку има потреба, вториот круг од изборите ќе се одржи на 30 мај.

Последните локални избори во Хрватска се одржаа на 21 мај 2017 година. Локалните избори се одржуваат на секои четири години во мај.

На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın