Turska: Galatasaray savladao Basaksehir za titulu prvaka Turske

Riad Bajić je u 17. minuti susreta doveo u vodstvo Basaksehir

Zlatan Kapiç   | 19.05.2019

Istanbul

Fudbaleri Galatasaraya slavili su danas u Istabulu protiv gradskog rivala Basaksehira rezultatom 2:1 čime su kolo prije kraja sezone došli do osvajanja titule prvaka Turske, javlja Anadolu Agency (AA).

Direktni okršaj za vrh tabele bolje su otvorili gosti. Bh. internacionalac Riad Bajić je u 17. minuti susreta doveo u vodstvo Basaksehir, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Nakon pogotka Bajića došlo je do incidenata na terenu Turk Telekom stadiona, a sudija Cuneyt Cakir je zbog naguravanja podijelio nekoliko žutih kartona. Između ostalih, "požutio" je i Bajić.

Poravnanje Galatasarayu donio je Sofiane Feghouli u 47. minuti, a gol za preokret postigao je Henry Onyekuru u 64. minuti utakmice.

Galatasaray je prvi na tabeli sa 69 bodova, dok drugoplasirani Basaksehir za koji nastupaju Bajić i Edin Višća ima 66 bodova. Kolo prije kraja turske Super lige na trećem mjestu nalazi se Besiktas dok je četvrti Trabzonspor.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.