Turska: Bašakšehir preuzeo lidersku poziciju, Višća strijelac

Bašakšehir je poveo u 43. minuti golom bh. reprezentativca Višće

Muhittin Sandıkçı  | 24.02.2020 - Update : 25.02.2020
Turska: Bašakšehir preuzeo lidersku poziciju, Višća strijelac Foto: AA/Arhiv

Rize

Medipol Bašakšehir za koji nastupa i reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća u 23. kolu turske Super Lige u gostima je upisao pobjedu protiv ekipe Caykur Rizespora rezultatom 2:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Bašakšehir je poveo u 43. minuti golom bh. reprezentativca Višće koji je bio precizan s bijele tačke, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Domaćin je uspio izjednačiti u 60. minuti golom Aminua Umara.

Ipak, Bašakšehir je nakon nekoliko dobrih napada u prvoj minuti sudijske nadoknade golom Martina Škrtela uspio doći do važne pobjede kojom su preuzeli lidersku poziciju s ukupno 46 bodova.

Trabzonspor je drugi s 45 bodova i utakmicom manje, a slijede Galatasaray sa isto toliko bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Sivasspor.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.