Sarajevo savladalo podgoričku Budućnost za plasman u play-off Evropske lige

Bedrudin Brljavac  | 24.09.2020 - Update : 25.09.2020
Sarajevo savladalo podgoričku Budućnost za plasman u play-off Evropske lige Foto: Samir Jordamović - Anadolu Agency

Zenica

Fudbaleri Sarajeva večeras su na stadionu Bilino Polje u Zenici u utakmici trećeg pretkola Evropske lige savladali Budućnost iz Podgorice s 2:1 i tako izborili plasman u play-off i borbu za grupnu fazu, javlja Anadolu Agency (AA).

Sarajevo je već u 4. minuti povelo golom Benjamina Tatara koji je odlično iskoristio odbijenu loptu unutar peterca gostiju i poslao loptu u mrežu.

Budućnost je izjednačila na 1:1 u 44. minuti golom Panagiotisa Moraitisa, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Ekipa Sarajeva je ponovo uspjela povesti golom Matthiasa Fanima u 67. minuti nakon odličnog centaršuta Pidre s lijeve strane.

Sarajevo je u 75. minuti ostalo sa igračem manje nakon što je Amar Rahmanović dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Budućnost je tada agresivno krenula prema golu bh. tima, ali je Sarajevo uspjelo sačuvati prednost i izboriti plasman u naredni krug.

Sarajevo će u play-offu za grupnu fazu Evropske lige igrati protiv škotskog Celtica koji je savladao Rigu rezultatom 1:0.