Poljak Pawel Franczak pobjednik biciklističke trke Beograd - Banjaluka

Posljednju, četvrtu, etapu biciklisti su vozili danas od Prnjavora do Banjaluke

Gorana Jakovljevic  | 21.04.2019 - Update : 22.04.2019
Poljak Pawel Franczak pobjednik biciklističke trke Beograd - Banjaluka Foto: Gorana Jakovljevic - Anadolu Agency

Banja Luka

Pobjednik 13. biciklističke trke Beograd-Banjaluka je Poljak Pawel Franczak, dok je drugo mjesto u ukupnom poretku trke zauzeo Aaron Grosser, a treće Atila Valter, javlja Anadolu Agency (AA).

Biciklisti iz 30 zemalja svijeta danas su vozili posljednju, četvrtu etapu ove biciklističke trke od Prnjavora do Banjaluke preko Dervente i Srpca koja je duga 175 kilometara. U četvrtoj etapi, danas je pobijedio Marko Kump, dok je Pawel Franczak bio drugi, a Aaron Grosser treći.

"Nisam iznenađen, ali mislim da je ovo najveća pobjeda u mojoj karijeri. Bio je težak i naporan dan išli smo maksimalno sa ciljem da probamo sve što je u našoj moći", rekao je Franczak i zahvalio članovima ekipe "Voster ATS tim"

Na završnici trke Beograd - Banjaluka danas su osim žute majce, dodjeljene i bijela, plava i crvena majica. Bijelu majicu, kao najbolji mladi takmičar, do 23 godine ponio je Atila Valter, plavu majicu kao najbrži brdski vozač osvojio je Osckar Quiroz Ayala, a crvenu kao najbrži sprinter William David Munoz Perez.

Trka u kojoj je učestvovalo 176 biciklista iz 24 tima i koja je kvalifikaciona za Olimpijske igre 2020. godine u Tokiju, počela je 18. aprila etapom od Beograda do Vlasenice, sljedeći dan biciklisti su se takmičili od Vlasenice do Brčkog, a juče od Bijeljine do Teslića.

Vladimir Kuvalja, direktor trke rekao je da je najvažnija bila bezbjednost, kao i da ispoštuju gradove domaćine.

"Nadam se da su svi zadovoljni, ako je bilo grešaka nadam se da ćete nam oprostiti", kazao je Kuvalja i dodao da bi sljedeće godine ova trka mogla da ima pet ili šest etapa. Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.