Odbojkaši BiH s četiri poraza okončali kvalifikacije za EURO

Kemal Zorlak   | 15.01.2021
Odbojkaši BiH s četiri poraza okončali kvalifikacije za EURO Foto: Nake Batev - Anadolu Agency

Skoplje

Seniorska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine zabilježila je i četvrti poraz na kvalifikacionom turniru za Evropsko prvenstvo, koji se igra u Skoplju, a večeras je ponovo poražena od selekcije Turske, rezultatom 3:0 po setovima, javlja Anadolu Agency (AA).

Susret je odigran u dvorani "Boris Trajkovski", a izabranici selektora Ifeta Mahmutovića su se ovim porazom i oprostili od kvalifikacija za Evrospko prvenstvo.

Turska je vrlo odlučno i prodorno ušla u susret, što se razumije i iz razlike od 6:1. BiH nije imala odgovor na odličnu partiju Turske, koja povećavala vodstvo na 11:2. Prvi set je okončan rezultatom 25:9.

Nešto bolji početak bh. reprezentativaca, ali i puno bolja igra, zabilježen je u drugom setu. Turci su imali nekoliko grešaka u servisu, no već u drugoj polovini seta dominiraju. Set je okončan sa 25:19.

U trećem setu bez značajne razlike, reprezentacija Turske je bila mnogo konkretnija u svim segmentima igre, set je završen razultatom 25:18.

Turnir će biti završen sutra, susretom Sjeverne Makedonije i Turske.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.