Gošće su povele već u 6. minuti golom Milliee Bright na asistenciju So-Yun Ji

Bedrudin Brljavac  | 12.09.2018 - Update : 13.09.2018
Nogometašice SFK Sarajevo 2000 na Koševu poražene od Chelseaja Fotoreporter: Kemal Zorlak - Anadolu Agency

Sarajevo

SARAJEVO (AA) - Nogometašice SFK Sarajevo 2000 na stadionu "Asim Ferhatović Hase" poražene su rezultatom 0:5 od ekipe engleskog Chelseaja u prvom susretu šesnaestine finala Lige prvaka, javlja Anadolu Agency (AA).

Gošće su povele već u 6. minuti golom Milliee Bright na asistenciju So-Yun Ji.

Prednost su povećale u 22. minuti pogotkom Drew Spence, a ovaj put je asistirala Karen Carney.

Nogometašice Chelseaja su u 36. minuti golom Marije Thorisdottir već vodili sa 3:0 što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Gostujuća ekipa je i u drugom poluvremenu u potpunosti dominirala utakmicom.

Imali su priliku u 81. minuti da iz jedanaesterca povećaju prednost, ali je Francesca Kirby bila neprecizna.

U 87. minuti golom So-Yun Ji Chelsea je poveo sa 4:0, a samo dvije minute kasnije pogotkom Adeline Engman povećali su na 5:0, što je bio i konačan izhod utakmice.

Uzvratni meč je na programu 26. septembra u Londonu.