Mundijal u Rusiji: Hrvatska u polufinalu nakon penala

Kemal Zorlak  | 08.07.2018 - Update : 08.07.2018
Mundijal u Rusiji: Hrvatska u polufinalu nakon penala Foto: Şebnem Coşkun - Anadolu Agency

Soči

SOČI (AA) - Nakon boljeg izvođenja penala, reprezentacija Hrvatske izborila je plasman u polufinale Mundijala savladavši u čevrtfinalu domaćina prvenstva Rusiju.

Regularnih 90. minuta završeno je rezultatom 1:1, potom su odigrani produžeci u kojima su obje ekipe dale po gol, javlja Anadolu Agency (AA).

U prvih pola sata igre, na Olimpijskom stadionu Fisht u Sočiju, nije bilo konkretnih prilika ni sa jedne strane. U redovima hrvatske reprezentacije na početku se isticao prodorni Ante Rebić koji je u nekoliko navrata zaprijetio golmanu Rusije Igoru Akinfeevu.

Slabiji tempo pratio je utakmicu sve do 31. minute, a onda hladan tuš za Hrvate. Denis Cheryshev je sjajno šutirao izvan kaznenog prostora, golman Hrvatske Danijel Subašić, koji je bio daleko od gol linije, uspio je samo pogledom ispratiti loptu koja je otišla u lijevi gornji ugao njegovog gola.

Hrvati se nisu dali uzdrmati pogotkom Rusije, te su uzvratili samo osam minuta kasnije. Igrao se 39. minut susreta kada je Mario Mandžukić prošao po lijevoj strani, ubacio prema sredini, a tamo se među ruskom odbranom sjajno snašao Andrej Kramarić, koji pogađa glavom za izjedačenje 1:1, a to je bio konačan rezultat prvog poluvremena.