Marcel Hirscher osvojio treću titulu svjetskog prvaka u slalomu

Pored Hirschera, na pobjedničkom podiju našla su se još dva Austrijanca, Matt i Schwarz

Associated Press  | 17.02.2019 - Update : 18.02.2019
Marcel Hirscher osvojio treću titulu svjetskog prvaka u slalomu Foto: AA/Arhiv

Sweden

ARE (AA) – Ponajbolji skijaš svijeta Marcel Hirscher osvojio je zlatnu medalju u utrci slaloma na Svjetskom skijaškom prvenstvu u švedskom Areu, javlja Anadolu Agency (AA).

Hirscher je i danas bio fantastičan u obje utrke i osvojio je treću titulu prvaka svijeta u tehnički najzahtjevnijoj skijaškoj disciplini. On je bio svjetski prvak u slalom u 2013. i 2017. godine.

Današnja utrka ponudila je mnoštvo razloga za slavlje austrijskim navijačima s obzirom da su sve tri medalje osvojili skijaši iz te zemlje.

Drugi je sa zaostatkom od 65 stotinki bio Michael Matt, mlađi brat bivšeg svjetskog i olimpijskom prvaka Maria Matta.

I bronzom se okitio još jedan Austrijanac Marco Schwarz koji je od zlatnog Hirschera bio sporiji za 76 stotih dijelova sekunde.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.