Liverpool na otvaranju sezone savladao Leeds s 4:3, Salah upisao hat-trick

Liverpool je poveo već u 4. minuti golom Mohameda Salaha iz penala

Abdulkadir Karakaya   | 12.09.2020
Liverpool na otvaranju sezone savladao Leeds s 4:3, Salah upisao hat-trick Foto: Arhiv

London

Fudbaleri Liverpoola su u prvoj utakmici nove sezone na Anfieldu pobijedili ekipu Leeds Uniteda rezultatom 4:3 i tako na najbolji način krenuli u borbu za odbranu titule prvaka Engleske, javlja Anadolu Agency (AA).

Liverpool je poveo već u 4. minuti golom Mohameda Salaha iz penala. Ipak, Leeds United je uspio izjednačiti već u 12. minuti golom Jacka Harrisona.

Domaća ekipa je u 20. minuti ponovno povela pogotkom Virgila Van Dijka, ali su gosti poravnali na 2:2 u 30. minuti preko Patricka Bamforda.

Samo tri minute kasnije, golom Salaha, Liverpool je poveo s 3:2, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Leeds je u 66. minuti pogotkom Mateusza Klicha izjednačio na 3:3, ali je Liverpool u 88. minuti, golom Salaha iz penala, poveo s 4:3, što je bio i konačan rezultat meča.

Liverpool će u drugom kolu 20. septembra gostovati kod Chelseaja.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.