Liga prvaka: Atletico bolji od Liverpoola, a Borussia od PSG-a

Večeras je počela završnica Lige prvaka, a ukupno 16 klubova ostalo je u utrci za trofej

Elvır Hodzıc  | 19.02.2020 - Update : 19.02.2020

Sarajevo

U prvim mečevima osmine finala Lige prvaka Atletiko Madrid je rezultatom 1:0 savladao ekipu Liverpoola, a Borussia Dortmund je s 2:1 pobijedila tim PSG-a, javlja Anadolu Agency (AA).

Večeras je počela završnica elitnog evropskog klupskog takmičenja u fudbalu, a ukupno 16 klubova ostalo je u utrci za trofej Lige prvaka.

Atletico Madrid večeras je na stadionu “Wanda Metropolitano“ ugostio aktuelnog prvaka Evrope Liverpoola.

Popularne “jorgandžije“ su bolje otvorile meč i povele golom Saula već u četvrtoj minuti. Do kraja meča viđeno je nekoliko dobrih prilika na obje strane, ali nije bilo promjene rezultata.

U drugom meču osmine finala Lige prvaka na “Signal Iduna Parku“ u Dortmundu Borussia je dočekala ekipu PSG-a.

Domaći su vodstva došli u 69. minuti meča kada je gol postigao Erling Braut Haaland. Pet minuta kasnije izjednačujući gol za PSG postigao je Neymar, a već u narednoj minuti Haaland je udarcem s distance ponovo pogodio za konačnu pobjedu Borussie od 2:1.

U preostalim parovima osmine finala Lige prvaka sutra se sastaju Atalanta-Valencia i Tottenham-Leipzig, dok su naredne sedmice na rasporedu mečevi Chelsea-Bayern, Napoli-Barcelona, Real Madrid-Manchester City i Lyon-Juventus.

Uzvratni susreti osmine finala su na rasporedu u martu, nakon čega će biti održan žrijeb parova za četvrtfinalne duele.

Sama završnica, odnosno finale Lige prvaka na rasporedu je 30. maja, a igrat će se na Olimpijskom stadionu “Ataturk“ u Istanbulu.

Danas je kompanija Adidas predstavila novu loptu “Istanbul 20“ koja će biti korištena na tom finalu, a koja sadrži nacrtanu kartu grada na Bosforu sa dominantnom paletom ljubičastih nijansi.