Liga nacija: Crna Gora poražena od Rumunije u Podgorici

Rumunija je do pobjede od 1:0 došla golom Georgija Cukudeanua u 44. minutu, nakon greške crnogorskog golmana Danijela Petkovića. Cukudeanu je šutirao sa više od 25 metara, lopta je nezgodno odskočila i prevarila Petkovića

Adel Omeragic  | 21.11.2018 - Update : 21.11.2018

Montenegro

PODGORICA (AA) - Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Podgorici od Rumunije 1:0, u utakmici posljednjeg, šestog kola Lige nacija, javlja Anadolu Agency (AA).

Crnogorski fudbaleri upisali su treći poraz i takmičenje u četvrtoj grupi Lige "C" završili kao trećeplasirani. Zahvaljujući jučerašnjem porazu Kipra od Norveške izabranici selektora Ljubiše Tumbakovića izborili su opstanak u Ligi "C".

Rumunija je do pobjede u Podgorici došla golom Georgija Cukudeanua u 44. minutu, nakon greške crnogorskog golmana Danijela Petkovića. Cukudeanu je šutirao sa više od 25 metara, lopta je nezgodno odskočila i prevarila Petkovića.

Rumunija je u većem dijelu meča bila bolji rival, diktirala tempo i stvarala šanse, ali ih nije realizovala.

Najbolju priliku za crnogorsku selekciju imao je Marko Janković, koji u 73. minutu nije realizovao jedanaesterac, odnosno njegov udarac odbranio je golman Čiprian Tatarušanu.

U samom finišu meča, zbog ofsajda, poništen je gol Nebojše Kosovića.

U drugom meču iste grupe Srbija je u Beogradu pobijedila Litvaniju 4:1 i kao prvoplsirana izborila plasman u viši rang, Ligu "B".