Zanimljivo je bilo i u grupi "J" gdje je Borussia Mönchengladbach pobijedila favorita Romu (2:1)

Alma Djekovic   | 08.11.2019
Liga Evrope: Partizan nemoćan protiv Manchester Uniteda, Višća strijelac i asistent Foto: Omar Marques - Anadolu Agency

Sarajevo

Fudbaleri Manchester Uniteda i Partizana odigrali su večeras na "Old Traffordu" meč četvrtog kola grupne faze Lige Evrope koji je završen pobjedom domaćina (3:0), javlja Anadolu Agency (AA).

United je poveo u 22. minuti golom 18-godišnjeg Mason Greenwooda. Jedanaest minuta kasnije Anthony Martial je povećao prednost Uniteda.

Engleski tim u prvom poluvremenu nije iskoristio nekoliko dobrih prilika pa je prvih 45 minuta susreta završeno rezultatom 2:0.

Englezi su i drugo poluvrijeme nastavili ofanzivno, a iskoristili su priliku već u 59. minuti, golom Marcusa Rashforda koji se iskupio za brojne promašaje u prvom poluvremenu.

United je nakon večerašnje pobjede prvi na tabeli s 10 osvojenih bodova, dva više od AZ Alkmaara. Partizan je na trećem mjestu sa četiri boda, a zadnjeplasirani FC Astana je bez osvojenog boda.

Zanimljivo je bilo i u grupi "J" gdje je Borussia Mönchengladbach pobijedila favorita Romu (2:1). U istoj grupi istanbulski Bašakšehir u gostima je pobijedio austrijski Wolfsberger. Prvi pogodak za Bašakšehir postigao je bh. reprezentativac Edin Višća u 76. minuti iz jedanaesterca, koji je u 84. minuti asistirao za pogodak Enza Crivellija. Crivelli je povećao vodstvo turskog tima u 87. minuti i time potvrdio pobjedu kluba iz Istanbula.

Oleksandria - Saint-Étienne 2:2, VfL Wolfsburg - KAA Gent 1:3

U ranijem terminu, od 18.55 sati, odigrano je 11 utakmica u okviru 4. kola grupne faze Lige Evropa a rezultati svih utakmica su u nastavku:

Grupa F

Standard Liege - Eintracht Frankfurt 2:1.

U 16:50 sati je odigrana jedna utakmica u grupi "L" u kojoj je AZ Alkmar savladao Astanu u gostima s visokih 5:0.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.