Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo: Belgija u Nišu pobedila Srbiju

Košarkaši Srbije nisu uspeli da pobede Belgiju u meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo koji je počeo u nedelju, a nastavljen je u ponedeljak

Sanja Janckovic   | 04.07.2022
Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo: Belgija u Nišu pobedila Srbiju Foto: Saša Đorđević /AA

Niš

Košarkaši Srbije izgubili su od Belgije rezultatom 73:74 (21:23, 17:15, 22:15, 13:21) u utakmici šestog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2023. godine koji je počeo u nedelju, pa zbog tehničkih problema u niškoj hali "Čair" nastavljen u ponedeljak, javlja Anadolu Agency (AA).

Večerašnji meč počeo je od treće minuta, pri reezultatu 6:3 za Belgiju, ali je Srbija brzo preokrenula na 7:6. Vodila se izjednačena borba, ali su gosti imali prednost na kraju prve četvrtine (23:21). U nastavku su srbijanski košarkaši igrali bolje, imali su veliku podršku sa tribina i prednost od 33:28. Nisu se predavali Belgijanci i na poluvrmenu je bilo izjednačeno (38:38).

U trećoj deonici Srbija je igrala sigurno i čvrsto, te je stigla do vodstva 60:53. Dobru igru zadržali su domaći košarkaši i početkom poslednje četvrtine, imali prednost 68:57, ali su stali u završnici, nisu uspevali da postignu koš, što su Belgijanci iskoristili, preokrenuli u samom finišu meča i na kraju slavili sa 74:73.

Najefikasniji na ovom meču u timu Srbije bio je Vanja Marinković sa 14 poena, dok je Belgiju vodio Ismael Bako sa 17 poena.

Nakon šest utakmica u prvoj fazi kvalifikacija, Srbija ima tri pobede i tri poraza i nalazi se na trećem mestu “A“ grupe.

Uz Srbiju, Letonija i Belgija prelaze u novoformiranu grupu u kojoj će igrati sa timovima Grčke, Turske i Velike Britanije.

Od tih šest reprezentacija, tri će izboriti plasman na Svetsko prvenstvo koje se sledeće godine održava u Indoneziji, Japanu i Filipinima.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.