Odigrano je i posljednje kolo kvalifikacija za EURO 2020 u grupi "H", a direktni plasman na prvenstvo ranije su izborile selekcije Francuske i Turske

Elvir Hodzic  | 18.11.2019 - Update : 18.11.2019
Kvalifikacije za EURO 2020: Turska slavila pobjedu u Andori, a Francuska bolja od Albanije Foto: Burak Akbulut - Anadolu Agency

Sarajevo

U posljednjem kolu Kvalifikacija za EURO 2020 fudbalska selekcija Turske savladala je reprezentaciju Andore, a Albanija je poražena od favorizirane Francuske, javlja Anadolu Agency (AA).

Danas su odigrane posljednje tri utakmice Grupe "H" kvalifikacija za Evropsko fudbalsko prvenstvo koje će se igrati naredne godine, a plasman na smotru najboljih evropskih selekcija već u ranijoj fazi takmičenja izborili su Francuska i Turska.

Nacionalni tim Turske kvalifikacije je okončao gostujućom pobjedom u Andori rezultatom 2:0. Turci su u kvalifikacijama imali jednu od najboljih odbrana sa primljenih svega tri gola u deset mečeva.

Dvostruki strijelac za Tursku bio je Enes Unal koji je pogađao u 17. i 23. minuti meča. Turska je ranije osigurala drugo mjesto u grupi koje vodi na EURO 2020, a večeras su se nadali kiksu Francuske u Albaniji pa da zasjednu na vrh tabele.

Selekcija Albanije je na stadionu “Air Albania“ u Tirani dočekala selekciju aktuelnog svjetskog prvaka Francuske.

Favorizirani Francuzi su bolje otvorili utakmicu i poveli su u devetoj minuti meča, a gol je postigao Corentin Tolisso. Gol za 2:0 za Francusku postigao je u 30. minuti meča Antoine Griezmann.

Istodobno se na stadionu “Zimbru“ u Kišinjevu igrao meč Moldavije i Islanda, a gosti su slavili pobjedu rezultatom 2:1.

U konačnom poretku Francuska je lider grupe "H" sa 25 bodova, druga je Turska sa 23, Island na trećem mjestu ima 19, dok Albanija na četvrtom mjestu ima 13 bodova. Na dnu tabele su Andora sa četiri i Moldavija sa tri boda.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.