Kvalifikacije za Euro 2020: Kosovski fudbaleri pobedili Češku sa 2:1

Kosovo vodi u Grupi A sa osam bodova, a slede Engledska i Češka sa po šest. Selekcija Kosova za tri dana igra u gostima sa Engleskom

Zülfiya Yakup   | 07.09.2019
Kvalifikacije za Euro 2020: Kosovski fudbaleri pobedili Češku sa 2:1 Foto: Erkin Keçi - Anadolu Agency

Priština

Fudbalska reprezentacija Kosova savladala je Češku rezultatom 2:1 na prepunom stadionu "Fadil Vokrri" u Prištini u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020, javlja Anadolu Agency (AA).

Češka je povela sa 1:0 u 16. minutu igre golom Patrika Schicka. Nedugo kasnije, Vedat Muriqi je golom u 20. minuti izjednačio na 1: 1 i stim rezultatom se otišlo na poluvreme.

U drugom delu ige, Kosovo je u 66. minuti golom Mergima Vojvode prešlo u vođstvo. Meč je završen rezultatom 2:1.