Kvalifikacije za EURO 2020: Hrvatska remizirala s Azerbejdžanom

Bedrudin Brljavac  | 09.09.2019 - Update : 10.09.2019
Kvalifikacije za EURO 2020: Hrvatska remizirala s Azerbejdžanom Foto: AA/Arhiv

Baku

Nogometna reprezentacija Hrvatske kao gost u Bakuu u 6. kolu kvalifikacija za EURO 2020. remizirala je 1:1 sa selekcijom Azerbejdžana, javlja Anadolu Agency (AA).

Hrvatska je povela već u 11. minuti golom Luke Modrića iz penala, što je bio i rezultat prvog dijela igre.

Domaća reprezentacija je uspjela poravnati na 1:1 u 72. minuti golom Tamkina Khalilzadaa.

Selekcija Hrvatske je do kraja imala još nekoliko solidnih prilika, ali nije bilo golova, pa je meč završen remijem.

Reprezentacija Azerbejdžana je ovim remijem osvojila prvi bod u ovim kvalifikacijama.

Poslije ovog meča Hrvatska u grupi ”E” i dalje zauzima prvo mjesto sa 10 bodova, a slijede Mađarska sa 9, i utakmicom manje, Vels i Slovačka sa po 6 bodova, također utakmicom manje, i Azerbejdžan koji ima jedan bod iz pet mečeva.

U okviru ove grupe, večeras u 20.45 sati Mađarska u Budimpešti dočekuje Slovačku.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.