Krstajić: Srbija zasluženo pobedila Crnu Goru u Ligi nacija

Selektor fudbalske reprezentacije Crne Gore Ljubiša Tumbaković je istakao da je popravljen utisak iz Podgorice, ali da su možda mogli i više

Bojana Stojanovic  | 17.11.2018 - Update : 17.11.2018
Krstajić: Srbija zasluženo pobedila Crnu Goru u Ligi nacija Foto: Miloš Miškov - Anadolu Agency

Beograd

BEOGRAD (AA) - Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Mladen Krstajić izjavio je danas da je Srbija u Beogradu zasluženo pobedila Crnu Goru, dok je selektor Crne Gore Ljubiša Tumbaković rekao da su popravili utisak iz Podgorice, ali da je možda moglo i više, javlja Anadolu Agency (AA).

Srbija je pobedila Crnu Goru rezultatom 2:1 u petom kolu Lige nacija u Beogradu.

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Mladen Krstajić je na konferenciji za novinare zahvalio navijačima koji su došli uprkos hladnom vremenu, a čestitao je Crnoj Gori na "fer i korektnoj igri na terenu".

"Mislim da smo zasluženo pobedili, to moram da kažem, pogotovo u prvom poluvremenu kada smo postigli dva gola", rekao je, dodavši da je bilo još šansi koje je trebalo iskoristiti te da je trebalo da se završi utakmica rezultatom 2:0.

Krstajić je rekao da je najbitnije da igrači shvate šta je problem, kako bi iz utakmice u utakmicu bili sve bolji, a da ne dolazi do "pada igre u drugom poluvremenu".

Kako je objasnio, kada imaš rezultat 2:0, onda treba da se završi tako utakmica svaka, čak i sa "bratskom Crnom Gorom".

Selektor fudbalske reprezentacije Crne Gore Ljubiša Tumbaković rekao je da je prvo poluvreme imalo pozitivnu energiju, ali ta dva gola Srbije su potpuno poremetila koncept.

"To je bilo mnogo bolje u drugom poluvremenu, možda smo mogli da damo i koji gol više, ali smo popravili utisak iz Podgorice i popravili smo utisak u odnosu na prvo poluvreme", rekao je Tumbaković u Beogradu.

Prema njegovim rečima, izmena rasporeda igrača u drugom poluvremenu je imala za cilj da promeni tok utakmice.

"Sad protiv Rumunije imamo drugu dimenziju da se izborimo za neki drugi status u odnosu na današnju utakmicu", naveo je.

Kako je dodao, ovom utakmicom je Srbija "praktično osvojila u grupi prvo mesto".

Srbija je sada prva u grupi sa 11 poena, Crna Gora ima sedam, Rumunija ima šest, a Litvanija je bez poena. Rumunija i Litvanija igraju večeras.

Srbija u utorak, 20. novembra, igra sa Litvanijom, dok će Crna Gora igrati sa Rumunijom.