Galatasaray savladao Vršajevićev Akhisarspor i osvojio Kup Turske

Ekipa Akhisarspora je u 78. minuti ostala s igračem manje nakon što je Miguel Lopes dobio crveni karton

Önder Felek   | 15.05.2019

Sivas

Ekipa Galatasaraya je osvojila Kup Turske tako što je u finalu nakon preokreta savladala Akhisarspor rezultatom 3:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Akhisarspor, prošlogodišnji osvojač Kupa Turske, u kojem nastupa i bh. reprezentativac Avdija Vršajević, poveo je u 56. minuti preko Elvisa Manua.

Ekipa Akhisarspora je u 78. minuti ostala s igračem manje, nakon što je Miguel Lopes dobio crveni karton.

Galatasaray je u 80. minuti uspio izjednačiti na 1:1, golom Sinana Gumusa iz jedanaesterca.

Osam minuta kasnije turski velikan je poveo pogotkom Sofianea Feghoulija, a preko Mbayea Diagnea u četvrtoj minuti sudijske nadoknade povećao je na 3:1, što je bio i konačan rezultat meča.

Vršajević je igrao do 60. minute kada ga je zamijenio Aykut Ceviker.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.