Fudbaleri Željezničara pobijedili Sarajevo u 115. vječitom bh. derbiju

Sinan Ramović, fudbaler Željezničara teže se povrijedio u finišu utakmice, pa je kolima Hitne pomoći prevezen u bolnicu

Bakir Tiro  | 19.05.2018 - Update : 20.05.2018
Fudbaleri Željezničara pobijedili Sarajevo u 115. vječitom bh. derbiju Foto: Samir Jordamović - Anadolu Agency

Sarajevo

SARAJEVO (AA) - U 115. prvenstvenom vječitom derbiju i posljednjem kolu Lige za prvaka Bosne i Hercegovine fudbaleri Željezničara danas na stadionu ”Grbavica” pobijedili su gradskog rivala, tim Sarajeva, rezultatom 2:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Poveli su domaći u 10. minutu golom Dženana Zajmovića na asistenciju Gorana Zakarića. Željezničar je duplirao prednost 22 minuta kasnije. Iz slobodnog udarca centrirao je Zakarić, a Vojo Ubiparip bio najviši u skoku i udarcem glavom, kao i ranije Zajmović, matirao golmana Bojana Pavlovića. Gosti se, ipak, vraćaju u utakmicu u 37. minutu. Korner je izveo Krste Velkovski. Na prvoj stativi odlično se snalazi Joachim Adukor, šutira loptu glavom u drugi ugao, te pogodio mrežu gola Želje.

U drugom poluvremenu Sarajevo je imalo terensku inicijativu, nekoliko prilika, ali nije uspjelo osvojiti niti bod. Sinan Ramović, fudbaler Željezničara teže se povrijedio u finišu utakmice, pa je kolima Hitne pomoći prevezen u bolnicu.

Prvak BiH treću godinu zaredom je mostarski Zrinjski i nastupit će u kvalifikacijama UEFA-ine Lige prvaka. Viceprvak Željezničar, Sarajevo i Široki Brijeg predstavljat će BiH u kvalifikacijama Evropa lige.

Iz Premijer lige BiH ispali su zenički Čelik i Vitez, koji će od naredne sezone igrati u drugom, entitetskom stepenu takmičenja, Prvoj ligi Federacije BiH.