FIVB Svjetsko klupsko prvenstvo za odbojkašice: Turski tim Vakifbank odbranio titulu prvaka

Vakifbank je u finalu Svjetskog klupskog prvenstva za odbojkašice u Kini savladao brazilsku ekipu Minas, a turski tim Eczacibasi VitrA okitio se bronzanom medaljom

Mutlu Demirtaştan   | 09.12.2018

Istanbul

ISTANBUL (AA) - Turski ženski odbojkaški klub Vakifbank odbranio je titulu prvaka FIVB-inog Svjetskog klupskog prvenstva, javlja Anadolu Agency (AA).

Svjetsko klupsko prvenstvo FIVB-a održano je u Kini, a u današnjem finalnom meču turske odbojkašice savladale su brazilski tim Minas Tenis.

Odbojkašice Vakifbanka su slavile pobjedu maksimalnim uvjerljivim rezultatom 3:0 u setovima o odbranile titulu prvakinja svijeta koju su osvajale i prošle i 2013. godine.

Drugi turski tim Eczacibasi VitrA ranije jutros je osvojio bronzanu medalju. Istanbulski tim je u meču za treće mjesto s 3:0 u setovima bio bolji od brazilske ekipe Praia.

Eczacibasi VitrA je titulu prvaka svijeta osvajala 2015 i 2016. godine, što pokazuje veliku dominaciju turskih ekipa u ženskoj odbojci u proteklih nekoliko godina.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.