Evropsko prvenstvo košarke u kolicima: Turkiye pobijedila Hrvatsku 90:50

Elvır Hodzıc   | 19.06.2022
Evropsko prvenstvo košarke u kolicima: Turkiye pobijedila Hrvatsku 90:50 Foto: Nihad Ibrahimkadic /AA

Sarajevo

Reprezentacija Turkiye ubjedljivo je savladala Hrvatsku rezultatom 90:50 u meču četvrtfinala Evropskog prvenstva košarke u kolicima B i C divizije koje se održava u Sarajevu, glavnom gradu Bosne i Hercegovine, javlja Anadolu Agency (AA).

Selekcija Turkiye bolje je otvorila meč i prvu četvrtinu završila s prednošću 28:10, a na kraju prvog poluvremena je vodila sa visokih 51:27. Meč je završen uvjerljivim trijumfom Turkiye rezultatom 90:50 i ra selekcija je tako izborila polufinale u kojem će igrati protiv Litvanije.

Najefikasniji u trijumfu turskog tima bio je Enes Bulut sa 21 poenom, a pratili su ga Mucahit Gunaydin sa 16 i Ahmet Efeturk sa 15 poena. U poraženom sastavu Hrvatske izdvojio seAdemir Demirović koji je sa 26 poena bio i najefikasniji igrač utakmice.

U ranijem terminu danas je i selekcija Bosne i Hercegovine uvjerljivo savladala ekipu Grčke rezultatom 82:49.

Košarkaši BiH bili su bolji tokom cijelog meča i iz četvrtine u četvrtine povećavali prednost. Najefikasniji igrači meča bili su fantastični Ramo Rekanović sa postignutih 40 poena te Nazif Arnaut sa 18.

Evropsko prvenstvo za košarkaše u kolicima ECMBC Sarajevo 2022. zvanično je počelo u srijedu na Ilidži, uz učešće 14 reprezentacija podijeljenih u četiri grupe, a trajat će do 22. juna, kada ćemo saznati dobitnike medalja.

Shodno prikazanim igrama, Turkiye i BiH slove za favorite, a ukoliko nastave s pobjedama, upravo te dvije selekcije bi se mogla sastati u finalu.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.