Euroliga u košarci: Budućnost u Podgorici porazila šampiona Europe

Podgorički tim savladao je aktuelnog europskog šampiona, ekipu Real Madrida rezultatom 73:60, (19:15, 17:13, 20:20, 17:12)

Adel Omeragic  | 18.01.2019 - Update : 19.01.2019
Euroliga u košarci: Budućnost u Podgorici porazila šampiona Europe Foto: Miloš Vujovic - Anadolu Agency

Podgorica

PODGORICA (AA) - Košarkaši Budućnost Volija napravili su večeras veliko iznenađenje u 19. kolu Eurolige. Podgorički tim savladao je aktuelnog europskog šampiona, ekipu Real Madrida rezultatom 783:60, (19:15, 17:13, 20:20, 17:12), javlja Anadolu Agency (AA).

U sjajnom ambijentu, u prepunoj dvorani "Morača", Budućnost je večeras nošena podrškom sa tribina odigrala jednu od najboljih partija ove sezone i tako upisala petu pobjedu u najkvalitetnijem europskom takmičenju. S druge strane, "kraljevski klub“ je upisao četvrti poraz, uz 15 pobjeda.

Budućnost je odlično otvorila meč, povela 7:0, ali je ubrzo i Real uzvratio istom serijom. Posebno raspoložen za igru u ovoj dionici bio je plejmejker domaćih Noris Cole, koji je ubacio devet poena. Prvu dionicu Budućnost je dobila 19:15.

Nastavak meča donio je na momente dobru igru na obje strane. Budućnost je u nekoliko navrata dolazila do dvocifrene prednosti, ali je Real koševima Serhia Lulla održavao razliku. Budućnost je na kraju poluvremena imala osam poena razlike, 36:28.

Treća četvrtina počela je bolje po domaće, kada su trojke pogađali prvo Cole, a zatim i Erl Clark. Uzvratio je ubrzo Lull sa četiri poena, ali je dvocifrenu razliku Budućnosti ponovo donio Barović. Sredinom treće četvrtine Budućnost dolazi do 15 poena razlike, 49:34. Ipak, Real se vratio, smanjio razliku za 56:48, na kraju treće dionici.

Budućnost je i u posljednjoj dionici odigrala odlično, posebno u defanzivi. U napadu se razigrao Goga Bitadze, koji je pogađao sa svih pozicija. Domaći ni u jednom trenutku nisu ispuštali prednost, na kraju 73:60, za veliko slavlje domaćih.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Noris Cole sa 14 poena, dok je Goga Bitadze ubacio 13. Kod ekipe Real Madrida, Lull je ubacio 10 poena.

Budućnost će u narednom kolu u Podgorici dočekati ekipu Gran Canarije.