Eurokup u košarci: Partizan ubjedljiv protiv Turk Telekoma

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Kevin Punter sa 19 poena, dok se u redovima Turk Telekoma izdvojio Jajuan Johnson sa 14 poena

Dejan Maksimovic  | 27.10.2021 - Update : 28.10.2021
Eurokup u košarci: Partizan ubjedljiv protiv Turk Telekoma Foto: ULEB Eurocup

Beograd

Košarkaški beogradskog Partizana ostvarili su ubjedljivu pobjedu u Eurokupu protiv Turk Telekoma rezultatom 85:59 (21:12, 20:22, 23:7, 21:18), javlja Anadolu Agency (AA).

Pred punim tribinama beogradske dvorane “Aleksandar Nikolić“ domaći su sjajno ušli u utakmicu drugog kola grupe “A“ Eurokupa i poslije prvih deset minuta stekli devet poena prednosti (21:12). Gosti iz Ankare su se u drugom periodu konsolidovali i uspjeli do odlaska na odmor zadržati rezultatsku neizvjesnost (41:34).

Ipak, u trećem periodu ekipa trenera Željka Obradovića je briljirala i riješila pitanje pobjednika ostvarivši prednost od čak 23 poena (64:41) uoči posljednjih deset minuta. Do kraja su uspjeli dodatno povećati prednost za konačnih plus 26 (85:59).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Kevin Punter sa 19 poena, a dvocifreni su bili još Alen Smailagić (13 poena), YamMadar (12) i Aleksa Avramović (10). U redovima Turk Telekoma izdvojili su se Jajuan Johnson sa 14 i Aaron Harrison sa 13 poena.

Poredak grupe A: Joventut 4 boda, Partizan 4, Lokomotiv Kuban 4, Lietkabelis 3, MB Andorra 3, Levallois 3, Turk Telekom 3, Slask 2, Hamburg 2, Trento 2.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.