EURO 2020: Italija savladala Vels, Švajcarska bolja od Turske

Ovakvim raspletom u posljednjem kolu grupe “A“ Italijani i Velšani su već osigurali plasman u osminu finala

Dejan Maksimovic  | 20.06.2021 - Update : 21.06.2021

Baku/Rim

Fudbalske reprezentacije Italije i Švajcarske upisale su pobjede u trećem kolu grupe “A“ Evropskog prvenstva protiv Velsa, odnosno Turske, javlja Anadolu Agency (AA).

Ovakvim raspletom u posljednjem kolu Italijani i Velšani su već osigurali plasman u osminu finala, dok će Švajcarci, kao trećeplasirani, morati čekati rezultate u ostalim grupama. Turci su sa sva tri poraza u grupnoj fazi okončali takmičenje na EURO 2020.

Italija je na stadionu Olimpico u Rimu savladala Vels sa 1:0 i tako upisala treću uzastopnu pobjedu te osvojila prvo mjesto u grupi “A“. Velšanima poraz nije pretjerano teško pao, jer su ranije osigurali drugu poziciju. Strijelac pobjedonosnog gola za Italijane bio je Matteo Pessina u 39. minuti.

U Bakuu je Švajcarska pobijedila Tursku rezultatom 3:1. Švajcarci su golovima Harisa Seferovića u šestoj i Xherdana Shaqirija u 26. minuti stigli do vodstva 2:0. Prednost su sačuvali do odlaska na odmor.

U drugom poluvremenu Turci su u 62. minuti smanjili na 1:2 pogotkom Irfana Kahvecija, ali više od toga nisu mogli. Svojim drugim golom dileme oko pobjednika otklonio je Shaqiri u 68. minuti. Švajcarska je stigla do vrijedne pobjede, koja bi joj mogla donijeti plasman u osminu finala.

Poredak u grupi “A“: Italija 9 bodova, Vels 4, Švajcarska 4, Turska 0.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.