Davis cup u Zenici: Bašić bolji od Veselyja, 2:2 u ukupnom skoru

Haris Badzic   | 15.09.2019
Davis cup u Zenici: Bašić bolji od Veselyja, 2:2 u ukupnom skoru Foto: Haris Badzic - Anadolu Agency

Zenica

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić savladao je Čeha Jirija Veselyja rezultatom 2:0 u setovima, čime je izjednačio ukupni skor u mečevima Davis Cupa na 2:2, javlja Anadolu Agency (AA).

Bašić je 131. igrača na ATP listi dobio rezultatom 7:6 (9:7) u prvom setu te 6:3 u drugom setu.

U prvom setu Bašić je izborenim tie-breakom uspio doći do vodstva te u drugom setu uspio dominirati nad protivnikom iz Češke.

U prvom kolu Grupe 1 Euro-afričke zone, nakon jučerašnjih 2:0 za Češku, bh. reprezentativci ostvarili su pobjedu u dubl meču, nakon čega je i u singl meču Bašić pobijedio te izjednačio ukupni skor.

U posljednjem meču sastat će se Tomislav Brkić i Jonas Forejtek.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.